Kontaktuppgifter Olympen grundskola Telefonplan

IMG_2453_400

Besöksadress

Flygelgatan 1

Postadress

Olympen Skolor och Förskolor AB
Box 11047
100 61 Stockholm

Rektor
Thomas Schröder
072-5216525
Thomas.schroder@olympen.se

Skolläkare
Kontakt med skolläkare sker via skolsköterska Inger Stenbacka, se nedan.

Skolsköterska

Inger Stenbacka

inger.stenbacka@skolhalsan.se

Tel: 0702-444987 

Specialpedagog

Anna Wassenius
anna.wassenius@olympen.se

F-klass Aurora

Mentor: Henri Leionen

henri.leionen@olympen.se

F-klass Nyx

Mentor: Martin Mutumba

martin.mutumba@olympen.se

Årskurs 1 Dike

Mentor: Josefin Hammarlund

josefin.hammarlund@olympen.se

Årskurs 1 Theia

Mentor: Jenny Wang

jenny.wang@olympen.se

Årskurs 2 Herkules

Mentor: Johanna Jarquemada

johanna.jarquemada@olympen.se

Årskurs 2 Hera

Mentor: Sara Forsberg

sara.forsberg@olympen.se

Årskurs 3 Atlas

Mentor: Susanne Klackenstam

susanne.klackenstam@olympen.se

Årskurs 3-4 Triton

Mentor: Andreas Antilla

andreas.antilla@olympen.se

Årskurs 5 Poseidon

Mentor: Mia Tiger

mia.tiger@olympen.se

Årskurs 6 Alektrona

Mentor: Helena Wåhlin

mia.tiger@olympen.se

Idrott- och slöjdlärare

Paul Cousins

paul.cousins@olympen.se

Expedition/Ekonomi
072-2007718

Besöksadress:
Flygelgatan 1
126 28 Stockholm

Postadress:
Olympen Skolor och Förskolor AB
Box 11047
100 61 Stockholm

Expedition:
Telefon: 072-200 77 18

Rektor:
Thomas Schröder
Tel: 072-5216525
E-post: thomas.schroder@olympen.se

Biträdande rektor:
Gunilla Calmesjö Moe
Tel: 073-0880590
E-post: gunilla.calmesjo@olympen.se

Skolsköterska
Inger Stenbacka
Tel: 0702-444987
E-post: inger.stenbacka@skolhalsan.se